Müşteri Hizmetleri

Garanti ve İade Koşulları

İptal İade ve Değişim Koşulları

 

1. trendymutfak.com koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, trendymutfak.com garantisi altındadır.

 

Trendy Mutfak Sanayi Ticaret Limited Şirketi Tüketici Hakları Kanunu’na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

 

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

 

2. İptal İade ve Değişim Koşulları

 

2.1 Değişim Koşulları

 

14 gün içerisinde değiştirme hakkı:  trendymutfak.com‘dan satılan tüm ürünlerin ürün değişimleri Trendy Mutfak Showroom’unda yapılabilmektedir.

 

Trendy Mutfak Showroom’unda değiştirmek istediğiniz ürünleri ayni bedelli ve/veya ayni bedel üzerindeki ürünler ile varsa fiyat farkı kasada tahsil edilerek değişim yapılmaktadır. İnternet sitesinden alınan ürünün ayni bedelin altında bir ürün ile değişim yapılamamaktadır, kasa noktasında ücret iadesi yapılamamaktadır.

 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

 

Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir.

 

2.2 İade Etme Koşulları

 

14 gün içerisinde iade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, iade ve değişim formunu doldurarak, siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz. İade işlemleri E-ticaret biriminden yapılmaktadır. Mağazamızdan internet siparişlerinin iadeleri yapılmamaktadır.

 

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Ürünlerin etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuarların ürün ile beraber iade edilmesi zorunludur.

 

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Mng Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Trendy Mutfak tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Trendy Mutfak karşılamamaktadır.

 

Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.

 

2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü

 

İade etmek istediğiniz ürünleri, 14 gün içerisinde Mng Kargo ile göndermeniz durumunda kargo ücreti Trendy Mutfak tarafından karşılanmaktadır. Sipariş tesliminden itibaren 14 gün geçmesinin ardından iade talebi ile gönderilen siparişler iade alınamamaktadır ve bu süreçten dolayı oluşan kargo bedelini Trendy Mutfak karşılamamaktadır.

 

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler Trendy Mutfak tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

2.3 İade Etme Koşulları

 

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

 

2.3.1 İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

 

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

 

Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

3. İade Adresi Bilgilendirme Esasları

 

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

 

İade Adresi: Trendy Mutfak E-Ticaret Birimi: Çaybaşı Mah. Ali Çetinkaya Cad. No:110 B Muratpaşa / Antalya

 

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı için 0242 322 60 36 nolu Trendy Mutfak Müşteri Danışma Hattı’nı hafta içi her gün 09:00 – 19:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

Destek: İletişim bölümünden ilgili departmanı seçerek mesaj yollayabilir veya 0242 322 60 36 numaralı telefonumuzdan siparişiniz hakkında bilgi edinebilir, görüş ve önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

 

Faturası ile gönderilmeyen ürünlerin iadesi alınamamaktadır. İadelerinizi faturası ile birlikte göndermeniz rica olunur.

 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.